POM

POM

Poliasetaller aldehitlerin alkoller ile reaksiyonu sonucu oluşan ve (-CHR-O-)n tekrarlanan birime sahip olan polimerlerdir. Poliasetaller yüksek dayanıklı, sağlam ve sert, çok çeşitli çözücü, kimyasal ve yakıtlara karşı mükemmel dirençli malzemelerdir. Sahip olduğu yüzey sertliği ve düşük sürtünme katsayısı sayesinde sürtünme dirençleri yüksektir ve bu özellikleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Poliasetaller çok iyi yalıtım özelliğine sahip olup dielektrik katsayıları sıcaklık ve frekanstan bağımsızdır. Bu nedenle, çok sayıda elektrik ve elektronik uygulamalarında kullanılmaktadır. Poliasetallere %40 a kadar cam veya diğer elyaflar katılarak ve elastomerlerle karışımları hazırlanarak mekanik özellikleri istenilen yönde değiştirilerek geniş bir ürün çeşitliliği elde edilebilir.

Kullanım Alanları

Otomotiv sektöründe kapı kildi ve mandalı, yakıt tankı haznesi, emniyet kemeri tokası, tampon desteği, yakıt pompası modülü, iç kapı tutamağı gibi birçok yerde, fermuar üretiminde, elektrik ve elektronik sektöründe birçok dişli ve mekanizmalarda, kaluzi/perde parçaları, kozmetik sektörü ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Teknik Spesifikasyon

Ön Kurutma 80C x 3 Saat (Nem, kullanılan granül oranı ve depolama şartlarına bağlı olarak)
Maksimum (C) 200 190 180
Minumum (C) 190 180 160
Kalıp Sıcaklığı (C) 40 – 70 C derece arasındadır

* Yukarıda yazılan veriler sadece tavsiye niteliğinde olup, basılacak olan ürünün kalınlık, boyut, kalıp ve yolluk sistemi gibi birçok faktöre göre farklılık gösterebileceğinden firmamızı herhangi bir sorumluluk altına sokmamaktadır.