ABS

ABS

ABS akrilonitril, bütadien ve stiren monomerlerinin polimerleştirilmesi sonucu oluşan ve adını bu üç monomerin baş harflerinden alan bir polimerdir. İçerdiği madde oranları 15%-35% arası akrilonitril, 5%-30% arası butadien ve 40%-60% arası stiren olarak değişiklik gösterebilir. Darbe dayanımı çok yüksektir ve -40,00C gibi düşük sıcaklıkta bile dayanımı kabul edilebilir sınırlar içerisindedir. İyi bir yüzey kalitesine sahip olan ABS, ayrıca aşınmaya karşı direnci de fazladır. ABS’in elektriksel özellikleri geniş bir frekans aralığında sabit değerlere sahiptir ve en önemlisi sıcaklık ve nemden etkilenmemektedir. Nem alma özelliğinden dolayı kullanmadan önce 2-3 saat kadar 80-90 C de kurutulur.

Kullanım Alanları

Far yuvaları, yan ve dikiz aynaları, iç düzen panelleri gibi otomotiv parçaları üretiminde, beyaz eşya parçalarında, bilgisayar kabini, klavvesi, bavul ve çantalar, koruyucu başlıklar, oyuncaklar, pencere kolları , küvet ve duş çevresi gibi pek çok yerde kullanılmaktadır.

Teknik Spesifikasyonlar

Maksimum (C) 220 200 190 180
Minumum (C) 190 190 180 160
Kalıp Sıcaklığı (C) 40 – 70 C derece arasındadır

* Yukarıda yazılan veriler sadece tavsiye niteliğinde olup, basılacak olan ürünün kalınlık, boyut, kalıp ve yolluk sistemi gibi birçok faktöre göre farklılık gösterebileceğinden firmamızı herhangi bir sorumluluk altına sokmamaktadır.